12. Th Dostih zátěž

Majitel: Stanislav Popelka, tel.: 776 063 806

Narozen a trénován: Hvozd, Popelka

Stáj: EŽ Praha a.s., kůň Hirsch

Foto: Ing. Dalibor Gregor

12. Th Dostih zátěž

Kůň: STARFIGHTER 

Vítěz Memoriálu Josefa Dolejšího 2011

Majitel: Stáj Figaro

Trenér: Jan Demele

Kontakt: 603 385 083      

Foto: www.fotomarii.cz

Granule Th Dostih zátěž je možno začít zkrmovat po aklimatizačním období I., II. a III. a rovněž navazují na Th Dostih zimní. Jsou určeny pro vynikající sportovní dostihové a klusácké koně v sezóně a během přípravy na závody a v období těžké práce.

Granule obsahují vysoký podíl jedinečného energetického komplexu EMAC a zároveň všechny nezbytné živiny pro extrémně těžkou práci při tréninku a dostizích. Připravují koně ke zlepšení nebo k udržení dosažené sportovní kondice a cílem zlepšení osvalení plece, hřbetu a zádi. Zvýšení síly, energie a vytrvalosti při pravidelném tréninku.

Při požadavku na zlepšení kondice, nebo rozvoj svalové soustavy zvyšte DDD granulí o 0,5 kg při odpovídající zátěži. Naopak nadměrné dlouhodobé (2 - 3 týdny) překrmování (160 % a více průměrné denní zátěžové dávky nad 3,5 kg Th Dostih zátěž), může vést k předávkování organismu živinami, následným metabolickým poruchám a až na 3 měsíce snížit výkon koně až o 60 %.

Při zkrmování těchto granulí se koně budou mnohem později potit při stejném objemu práce. V závislosti na požadavcích na zlepšení kondice nebo rozvoj svalové soustavy zvyšte doporučenou denní dávku granulí o 0,5 kg na den.

Při krmení granulí řady Th výrobce nedoporučuje zkrmovat jakýkoliv další přídavek (ani těsně před dostihem) vitaminů, minerálních látek, nebo jiných preparátů a nápojů, mimo výrobků řady Condit od firmy AGROBAC. Při vysoké tréninkové zátěži a v období soutěží lze výkon koně doladit zařazením speciálních výrobků řady Condit.

Orientační dávkování Th Dostih zátěž při střední až těžké zátěži:
Živá hm. koněkg400450500550
Th Dostih zátěžkg2,02,22,62,8
Oveskg2,53,03,03,0