2. Th Herbal special

Majitel a stáj: Zemský hřebčinec Tlumačov

www.hrebcinectlumacov.wz.cz

Jezdec: Ing. Kalábová

2. Th Herbal special

Majitel: Ing. Zuzana Holuářová

Výcvikové středisko Zlín

tel.: 737 157 733

Granule Th Herbal speciál jsou určeny pro výživu koní při zdravotních potížích, zejména spojených se zhoršeným dýcháním – kašlem. Tyto granule jsou vhodné také pro koně v období regenerace po náročných sportech, zdravotních komplikacích, dýchacích potížích, pro zimní období, nižší stupeň práce, pro příležitostné ježdění.

Granule obsahují nízkou dávku jedinečného energetického komplexu EMAC, optimální poměr všech živin pro regeneraci dále významný podíl směsi bylin pro uvolnění hlenu, omezení zánětu dýchacího ústrojí a k usnadnění dýchání. Granule je vhodné zkrmovat pravidelně po období minimálně 3-4 týdnů k vyčištění dýchacího ústrojí.

Po odeznění příznaků kašle můžete plynule přejít opět na zátěžové granule pro práci nebo sport. U dýchavičných koní je vhodné zkrmovat tyto granule po celé období sezóny pro udržení zdravotního stavu a kondice.

Jsou rovněž vhodné pro koně s dlouhodobou postupnou lehkou až střední zátěží, se specifickými nároky na celodenní připravenost, klidnou práci a snadnou ovladatelnost. Výborných výsledků dosahují také koně na této výživě v třídenních závodech, evropských soutěžích všestrannosti (military drezůra, crosss country, parkur).

Doporučujeme začít zkrmovat tyto granule již 3 týdny před začátkem sportovní nebo pracovní sezony (viz aklimatizace I. a II.), zkrmujte tyto granule pravidelně denně po celou sezonu ve variabilním dávkování dle skutečné zátěže i v kombinaci s jinými Th granulemi až do konce sezóny.

 

Při vysoké tréninkové zátěži a v období závodů lze výkon koně doladit krátkodobým zařazením speciálních výrobků řady Condit podporujících výkon a aktivitu - elektrolyt Condit Speciál, energetický dolněk Condit Energy od firmy Agrobac.

Během období léčby bez zátěže snižte dávku granulí o 25 až 50 % z orientační průměrné pracovní denní doporučené dávky (DDD).

Orientační dávkování Th Herbal a ovsa při lehké zátěži a udržovací dávce:
Živá hm. koněKg400450500550
Th Herbal specialKg0,80,91,01,1
OvesKg1,21,31,41,5