3. Th Klisny březí

Majitel:

3. Th Klisny březí

Majitel:

Granule Th-Klisny březí jsou sestaveny pro doplnění výživy březích klisen, optimální zásobení živinami rostoucího plodu – hříběte a pro přípravu na porod.

Granule obsahují nízkou hladinu jedinečného komplexu EMAC, optimální poměr všech živin  a látek potřebných pro růst plodu hříběte a pro přípravu klisny na porod. Je vhodné zkrmovat toto krmivo pravidelně i v nižší dávce pro správné dokončení růstu plodu – hříběte, zejména pak v druhé polovině březosti a největší význam má posledních 1-2 měsících před ohřebením. V tomto období se velikost plodu – hříběte zdvojnásobí a tak je velmi důležitá kvalitní výživa s dostatkem všech potřebných živin.

První 2-3 dny po ohřebení zkrmujte minimální denní dávku granulí - cca 10 % z původní denní dávky. Tyto granule zkrmujte ještě 2 dny po porodu s postupným 3 denním přechodem na granule Th Klisny kojící. Není vhodné začít poprvé zkrmovat tyto granule březí kobyle bez 3 týdenní aklimatizace až posledních 5-7 dnů před porodem. Mohlo by dojít k projevu oslabené imunity způsobené předáním imunoglobulinů hříběti mlezivem, případnému vzniku zdravotních komplikací.

Orientační dávkování Th granulí a ovsa pro klisnu cca 500 kg ž.hm. bez odběru krve a při lehké zátěži:
Doba březostiMěsíce36112.-3. dny po porodu
Th Klisny březíKg1,31,21,00,1
OvesKg1,31,21,00,1