6. Th Parkur zátěž

Majitel a stáj: Zemský hřebčinec Tlumačov,

www.hrebcinectlumacov.wz.cz

Jezdec: Ing. Petr Eim

6. Th Parkur zátěž

Jezdec: Miloslav Příhoda ml.

Stáj: JK PAM Vlčkovice

Granule Th Parkur zátěž jsou univerzálně používané a prověřené u špičkových sportovních a pracovních koní v aklimatizaci a následné zátěži během sezóny. Jsou vhodné také pro jakékoliv těžce pracující koně, kočárové spřežení, westernové, s požadavkem na zlepšení kondice a na rozvoj svalové soustavy  při pravidelné práci min. 1 hodinu 2 - 3 x týdně v období 3 - 4 měsíců. Granule jsoui vhodné také pro plemenné hřebce během celé připouštěcí sezony.

 Velmi dobře se osvědčily i pro koně pracující v lese při přibližování vytěženého dřeva. Doporučujeme je začít zkrmovat již 3 týdny před začátkem sportovní nebo pracovní sezóny (viz Aklimatizace I. a II.) a krmte pravidelně denně v dávkách dle práce až do posledních závodů.

Denní dávka granulí je v závislosti na živé hmotnosti koně, stupni zátěže a jeho kondici. Orientační potřeby jadrných krmiv při střední práci jsou uvedeny v následující tabulce. Zajistěte krmení kvalitním senem 6-8 kg nebo pastvou, přístup ke kusovému solnému lizu bez mikroprvků a nezávadné pitné vodě.

Při vysoké tréninkové zátěži a v období soutěží lze výkon koně doladit zařazením speciálních výrobků řady Condit - elektrolyt Condit Speciál, energetické tablety Condit Energy od firmy Agrobac.

Orientační dávkování Th Parkur zátěž a ovse při střední zátěži
Živá hm. koněKg\Měsíce400450500550
Th Parkur zátěžKg1,41,61,82,0
OvesKg1,41,61,82,0