6. Tipů jak zlepšit kondici u koní

Hříbě léto 6 měsíců stáří

6. Tipů jak zlepšit kondici u koní

Hříbě 9 měsíců stáří, podzim.

6 Tipů, jak zlepšit kondici koně

1. Základem je pravidelná práce 2 - 3 x týdně alespoň 45 min střední práce.

2. Po odvedené práci je nutné zabezpečit odpovídající kvalitní výživu objemnými krmivy, ale i jadrnými (včetně granulí). Je nutné pokrýt potřeby koně a to nejen energetické, ale také bílkovinné a minerální. Na základě vhodné skladby bílkovinných surovin v granulích optimálně doplnit aktuální příjem objemných krmiv (sena, zelené pastvy, slámy). Tím zabezpečíte vysokou podporu zlepšení osvalení a kondice koně.

3. Vhodné granule. Někdy se ovšem stává, že zlepšená tvorba kondice je tvořena spíše podkožní tukovou tkání a vlastní svalová tkáň se rozvíjí poměrně pomaleji a méně, nežli tuková tkáň.

4. Vhodné granule vám při dodržování pravidelného tréninku a krmení ukáží první výsledky již do 3. měsíců, do 5. měsíců od změny granulovaných jadrných krmiv. Rychlost nárůstu svaloviny podpoříte podáním vhodného elektrolytu sestaveného k příslušným granulím na intenzivní doplnění esenciálních aminokyselin a dalších živin.

5. Při volbě vhodných granulí na zlepšení osvalení je potřeba dodržet některá pravidla a biochemické záležitosti. Více naleznete: Jak správně číst etiketu granulí pro koně

6. Na tvorbu svaloviny je potřeba zvýšit dávkování granulí o 15–20% z průměrné doporučené denní dávky pro střední práci, aby měla svalovina z „čeho“ růst.