Stáj Srubovka, Trenér Novák Antonín, kůň Gernia
Stáj Srubovka, kůň Tomis, trenér Ant. Novák
Jan Demele, kůň Rapshody in Blue, Slušovice
Josef Piruch, Horní Němčí, kůň My Old husband

Th Výživa koní - aklimatizace 2 pro dostihové koně

Krmný návod pro úspěšné a bezpečné použití:

Th Dostih, 400 kg živá hmotnost, střední práce.

Pro vyvarování se vzniku zdravotním komplikacím, kolikám, dodržujte postupný přechod min. 3 dny změny krmiva. Během prvních 14 dnů aklimatizačního období, omezte práci Vašich koní, provádějte pouze lehkou práci krok, klus nebo nechejte volný pohyb ve výběhu. Doporučení výrobce: 

Během krmení Th granulí pro koně není vhodné zkrmovat jiné vitamino – minerální doplňky, muesli s vitamíny a minerálními doplňky od jiných výrobců, pokud nechcete způsobit Vašemu koni zdravotní komplikace. Je možné přikrmovat čistý kolagen, chondroitin komplex a krmné vitamino-minerální doplňky (včetně elektrolytu) dodávaného výrobcem Th krmiv, nebo výrobcem jím schváleným.

1. První použití Th krmiv pro koně – navykací období:

Pro aklimatizační období je doporučeno začít s Th Parkur zátěž pro bezpečný přechod na Th krmiva bez nebezpečí vzniku kolik a zdravotních problémů.

První den zkrmujte stejné přibližně množství ovsa (2 kg/den), dokrmte granule, minerálie od jiných dodavatelů, ponechejte pouze čistou kusovou sůl dostupnou v boxu nebo na pastvě při stejném režimu pastvy nebo sena jako obvykle. Do večerního krmení k dávce ovsa 1 kg přidejte 0,5 Th Parkur zátěž.

Druhý dendenní dávka jádra: 1 kg Th Parkur zátěž  rozdělit do 2 krmení- ráno, večer + denní dávka 2 kg ovsa.

Třetí den denní dávka 1,5 kg Th Parkur zátěž + 2 kg ovsa.

Čtvrtý den denní dávka 2 kg Th Parkur zátěž + 2 kg ovsa.

2. Aklimatizační období 5 - 21 dnů:

Od pátého dne zkrmování granulí z Th Výživy koní udržujte koním lehkou práci, výběh s denní dávkou Th Parkur zátěž 2 kg a 2kg ovsa. První 3 týdny potřebuje kůň na aklimatizaci svého těla na jiný transportní systém živin. V tomto období udržujte lehkou práci, po 14 - 21 dnech střední práci 3-krát týdně min. 1 hodinu v tréninku.

3. Po 3. týdnech aklimatizace do 3 měsíců od začátku krmení Th krmiv

Pokud chcete zlepšit osvalení nebo celkovou pracovní kondici, omezit pocení, proveďte 2 denní přechod na Th Dostih zátěž a zkrmujte denní dávku o 0,5 kg granulí nad standardní dávku Th Dostih zátěž 2 kg a 2 kg ovsa. Vyšší dávkování rychleji zlepšuje kondici, ale maximální dávkování Th granulí dlouhodobě (více jak 2 týdny) o 50% nad doporučení z tabulek orientačního dávkování v Th Programu výživy koní.

Během 2 - 3 měsíčního období zkrmování Th granulí možná zaznamenáte některé rozdíly v práci, aktivitě, vitalitě, snížení pocení během střední/těžké práce.

Pokud máte koně v požadované kondici, chcete zachovat tuto kondici, můžete snížit denní dávku Th Dostih zátěž na 1,2 - 1,5 kg a do 2 kg ovsa.

.

 

Th krmiva, blíž k přírodě.